Vážení spoluobčané,

Od soboty 31.8. 2024 bude zavřena silnice od rozhledny po křižovatku pod kopcem v Neslovicích, z důvodů rekonstrukce povrchu vozovky. Uzávěra je pro všechna vozidla a práce jsou plánované do 15.11.2024.

Z těchto důvodů byl vytvořen výlukový jízdní řád, který povede autobus přes Moravské Bránice a Ivančice do Neslovic a dále do Tetčic, Rosic a Zastávky u Brna. Současně totiž bude uzavřen i železniční přejezd v Zastávce u Brna. Pro lepší vlakové spojení do Brna budou autobusy linky 422 zajíždět na nádraží v Moravských Bránicích. Spojení pro žáky 1.stupně v Neslovicích, je zajištěno přímými spoji ráno a odpoledne v ostatních případech bude nutné přesedat v Ivančicích dle výlukového jízdního řádu, který je přiložen a zveřejněn.

Žáci 2. stupně ZŠ TGM Ivančice budou mít povolen dřívější vstup do budovy školy z důvodu brzkého příjezdu do Ivančic. Projednáno s vedením školy.

Doručování poštovních zásilek bude probíhat normálně, ale nevyzvednuté zásilky budou uloženy na poště v Ivančicích, a ne v Neslovicích. Projednáno s vedením pošty.

Po celou dobu uzavírky bude do obce možné přijíždět pouze ve směru od Dolních Kounic. Je to další komplikace pro nás všechny, ale výsledkem bude nová kvalitní silnice do obce.

Hlína dne 28.8.2024                                              Starosta obce Hlína

Soubory ke stažení
Download this file (Jízdní řád obec Hlína 422.pdf)Jízdní řád obec Hlína 422.pdf335 kB

I v dovolenkovém čase se stále často setkáváme s podvody na internetu a různými phishingovými útoky, proto znovu tuto problematiku připomínáme a upozorňujeme na aktuální hrozby.

Tyto informace jsou i na:https://www.policie.cz/docDetail.aspx?docid=22876108&docType=ART

Více najdete v příloze

Soubory ke stažení
Download this file (Kyberšmejdi dovolenou nemají.pdf)Kyberšmejdi dovolenou nemají.pdf619 kB

Fit & fun park v obci Hlína:

Výsledkem projektu je vybudování 7 ks venkovních fitness prvků, 2 ks herních prvků a 4 ks informačních tabulí (1 ks hlavní a 3 ks vedlejší).

Vybudovaný projekt umožní celoroční přístup ke zdravému pohybu zábavnou a moderní formou. Více v odkaze https://www.obec-hlina.cz/informace-starosty#scroll

Od 1.9.2024 do 30.9.2024 je rozhledna Vladimíra Menšíka  OTEVŘENA soboty, neděle od 10.00 do 17.00 hod.

Závěrečnou zprávu z měření ovzduší v obci Hlína naleznete v příloze.

Download this file (Ovzdusi_Hlina.pdf)Ovzdusi_Hlina.pdf1393 kB

Regionální pracovní web Práce Brigády BRNO.cz slouží k vyhledávání práce v Brně a okolí v seznamu místních pracovních příležitostí. Na stránkách najdete aktuální nabídky práce v Brně včetně popisu činnosti firem, pracovních benefitů a fotografií z provozu firem. Omezte dojíždění a podívejte se na nabídky práce v místě bydliště.

Webová stránka: Práce Brno

Facebook: Facebooková skupina

Webové adresy: https://www.pracebrigadybrno.cz/, https://www.facebook.com/groups/prace.brigady.brno

Oznamujeme občanům, že od 1.6.2024 budou na obecním úřadě Hlína zrušeny dvě telefonní linky. proto nově bude možné kontaktovat obecní úřad v době úředních hodin na mobilním telefonním čísle 602 491 972.

Další telefonní spojení uvedené na webových stránkách zůstávají v platnosti.

Od roku 2024 se mění výše poplatku za svoz komunálního odpadu.

Děti do 18 let 550,-Kč/osoba

Dospělí 750,-Kč/osoba

Občané, kteří nejsou přihlášeni v obci k trvalému pobytu, platí za nemovitost 750,-Kč

Oznamujeme občanům, že z důvodů prací na elektrických rozvodech budou dočasně kontejnery na tříděný odpad, které jsou umístěny před prodejnou u Hošků, přemístěny do ulice v Přelisku , před dům č.p.105. Předpokládaná doba přemístění asi 3 měsíce. Děkujeme za pochopení

Oznamujeme občanům,  že v následujících dnech , navštíví každou domácnost pracovníci společnosti En-com s.r.o. ze Zastávky u Brna, kteří s Vámi budou řešit místo pro připojení internetového vedení na vašem domě.